Haberler

Web Semineri – GeoLith, jeotermal lityum çıkarma testleri, 2 Temmuz 2021

Webinar duyurusu
Merve Uytun 29 Haz 2021

IGC.events tarafından hazırlanan bu web seminerinde Geolith'in kurucusu Jean-Philippe Gibaud, doğrudan lityum ekstraksiyonuna ilişkin pilot proje testlerinden ilk geri bildirimleri paylaşacak.

Endüstriyel start-up GeoLith, endüstriyel değer zincirlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için doğal (jeotermal, petrol) veya yapay (geri dönüşüm, atık geri kazanımı, arıtma) lityum içeren her türlü sıvıda bulunan lityumun çıkarılması için araçlar sağlamayı hedefliyor.

Bu nedenle şirket, kuzey Alsace’deki Haguenau’daki test sahasında jeotermal su (lityum) üzerinde gerçekleştirilen bir ekstraksiyon ünitesi geliştirdi.

25 ila 500 mg/litre konsantrasyonu) Upper Rhine Graben’den 15 ‘temas süresi için %95’ten fazla ekstraksiyon oranı. Operasyonel koşullar 70 derece C ve 35 bar idi.

Haziran ayında, Geolith biriminin testleri Cornwall’da başladı. Cornish Lithium ve Geothermal Energiering Limited’in ortak girişimi olan GEO3 ile işbirliği içinde, United Downs Projesi’nin tuzlu suyundan Lityum çıkardılar.

Geolith’in kurucusu ve yöneticisi Jean Philippe Gibaud, 2 Temmuz Cuma günü saat 14.00’de IGC.events’in bir sonraki Focus on Geothermal web seminerinde ekstraksiyon ünitesini ve tesisi sunacak.

https://www.igc.events/en/webinar adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.