Haberler

Web semineri – Graben-Neudorf, Almanya’daki GN-Th-1 jeotermal arama kuyusunun güncellemesi, 9 Aralık 2022

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 7 Ara 2022

Almanya, Graben-Neudorf'ta devam eden jeotermal projesi hakkında yeni bilgiler için Deutsche ErdWärme'den Dr. Sebastian Homuth ile bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy ortaklığıyla düzenlenen düzenli IGC Webinar serisinin bir parçası olarak, GN-Th-1 Graben-Neudorf jeotermal arama kuyusunun mevcut durumu ve ilk bulguları hakkında bilgi verecek olan Deutsche ErdWärme’den Dr. Sebastian Homuth’u ağırlamaktan onur duyuyoruz.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

  • Tarih: 9 Aralık 2022 Cuma
  • Saat: 14:00 CET
  • Kayıt: Link

Dr. Sebastian Homuth şu anda Deutsche ErdWärme’de Proje Müdürü ve Kuyu Operasyonları Müdürü olarak çalışmaktadır. Bu itibarla jeotermal enerji santrali projelerinin derin sondaj çalışmalarının planlanması ve icrası ile iş geliştirme faaliyetlerini yürütmekte ve icracı üye olarak iç organizasyonun oluşturulması ile ilgilenmektedir.

Graben-Neudorf’taki jeotermal proje, şu anda Deutsche ErdWärme’nin en gelişmiş projesidir. 2019 yılında 3 boyutlu bir sismik araştırmadan elde edilen veri değerlendirmesi, yaklaşık 3.500 metre derinlikte çekici bir jeotermal rezervuar olduğunu göstermektedir. Yerel Buntsandstein’da bulunan rezervuarın, yüksek doğal geçirgenlik ve 160 santigrat derecenin üzerinde sıcaklıklar sağlaması bekleniyor. Bunlar, hem elektrik hem de ısı üretebilen bir jeotermal santralin inşası için ideal koşulları temsil ediyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy