Haberler

Web Semineri – GreenFire Energy GreenLoop ile Jeotermal Projeleri Hızlandırmak, 17 Mart 2023

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 15 Mar 2023

GreenFire Energy'nin üretken olmayan jeotermal, petrol ve gaz kuyularını verimli jeotermal kuyulara dönüştürmeyi amaçlayan GreenLoop teknolojisi hakkında bilgi edinmek için bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy, bu yıl Frankfurt’ta (Main) düzenlenen IGC Invest Jeotermal’den canlı yayında, GreenFire Energy’nin kapalı devre pilot tesisi GreenLoop hakkında fikir veren Baker Hughes’tan Dr. Andreas Kaus’un sunumunu paylaşmaktan onur duyuyor.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

  • Tarih: 17 Mart 2023 Cuma
  • Saat: 14:00 CET
  • Kayıt: link

Dr. Andreas Kaus şu anda Baker Hughes Reservoir Teknik Hizmetlerinde Teknik Satış Lideri olarak çalışmaktadır. Andreas, neredeyse yirmi yıldır şirkette çalışıyor ve radyasyondan korunma, rezervuar navigasyonu, jeomekanik, rezervuar mühendisliği ve jeotermal ısı akışı modellemesi alanlarında deneyim kazanıyor. Aynı zamanda, gezegen bilim doktoru, Yere Nüfuz Eden Radar ve Elektrik Dirençli Tomografi projelerinin yönetimi ve uygulanması üzerinde çalışan bir şirket olan ‘Georadar’ı kurdu.

GreenFire Energy, yenilikçi jeotermal teknolojiyi geliştirip uygulayarak dünyanın temiz, sürekli yenilenebilir enerjiye geçişini hızlandırıyor. Bu amaçla geliştirilen GreenLoop™, enerji üretimi için kullanılmak üzere ısıyı yerin derinliklerinden çeken ve taşıyan kapalı devre bir teknolojidir. Böylece, GreenLoop teknolojisi, çok çeşitli jeotermal kaynaklara erişim için uyarlanabilirliğini kanıtlıyor. Bu esneklik, GreenLoop’un potansiyel projelerin doğru bir şekilde değerlendirilmesine izin veren ve GreenLoop’un kaynakları tüketmeden çeşitli jeotermal kaynaklardan enerji üretme yeteneğini optimize eden tescilli kaynak ve proje analiz modelleri tarafından sağlanır.

GreenLoop hakkında daha fazla bilgi edinmek için web seminerine kaydolabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy