Haberler

Web semineri – Jeotermal sistemlerde geçirgenlik ve gözenekliliğin haritalanması, 5 Mayıs 2023

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 2 May 2023

Jeotermalde geçirgenlik ve gözeneklilik haritalaması için yeni bir sismik araştırma teknolojisi sunacak olan Dr. Kate Lewis ve Tom Fleure ile bu web seminerini kaçırmayın.

ThinkGeoEnergy ve Enerchange arasındaki bir ortaklık olan düzenli Jeotermal Odak web semineri serisinin bir parçası olarak, GeoFlow Imaging Ltd’yi temsilen Dr. Kate Lewis ve Tom Fleure’u ağırlamaktan gurur duyuyoruz . Web semineri , jeotermal sistemlerde geçirgenlik ve gözenekliliğin haritalanması için GeoFlow Imaging tarafından geliştirilen yeni sismik araştırma teknolojisini kapsayacaktır .

Tarih: 5 Mayıs 2023

Saat : 14:00 CEST

Kayıt linki: https://attendee.gotowebinar.com/register/5741601772576022622 

Yeni geliştirilen sismik araştırma teknolojisi, kuyu deliği içinden ses altı hızlarda sismik dalgalar yayan kimyasal olarak inert, ısıya dayanıklı, hızlı yanan bir itici gaz kullanan kuyu içi sismik kaynaklara dayanmaktadır. Bir yüzey sismik dizisi, sismik hız yapısını ölçer, böylece yerel bir kabuk hız modeli oluşturmak için veri sağlar. Bu teknolojinin saha denemeleri , PT Geo Dipa Energi ve Gadjah Mada Üniversitesi ile bir Mutabakat Zaptı imzalanmasının ardından Endonezya’da yapılacak .

Dr. Kate Lewis bir Yerbilimcidir ve GeoFlow Imaging’in Bilim Ekibinin temel bir parçasıdır. Kate’in Michigan Üniversitesi’nden Volkanoloji ve Jeoloji Yüksek Lisansı ve Duke Üniversitesi’nden Jeoloji ve Yer Bilimleri / Jeofizik doktorası vardır. Kate, jeotermal enerjinin riskini azaltmak için yenilikçi çözümler üzerinde çalıştığı Auckland Üniversitesi’nin bir parçası olan Yer Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü’nde (IESE) çalıştığı zamandan beri birçok jeotermal bölgede küresel deneyime sahiptir. GFI’nin temel bilimi IESE’den doğdu ve ekipte ayrıca Dr Peter Malin ve GFI’nin kurucu ortağı Dr Peter Leary de vardı.

Tom Fleure , 2017 yılında kurucu ortağı olduğu Ambient Reservoir Monitoring Inc.’in CEO’sudur. Tom, 1982 yılında Colorado School of Mines’den Jeofizik Mühendisliği alanında lisans derecesi almıştır. Sismik endüstrisinde 42 yılı aşkın küresel deneyime sahip olan Tom Fleure, Tom Fleure, alan parametresi testinden sinyal işlemeye kadar geniş bir jeofizik bilgisine sahiptir. Uzmanlık ve araştırma alanları arasında 3B tasarım, süpürme tasarımı da dahil olmak üzere gelişmiş vibroseis tekniği yer almaktadır ve şu anda Kırılma Sismik metodolojisi ve uygulamalarına odaklanmaktadır.