Haberler

Web Semineri – Jeotermal Sürdürülebilirlik Değerlendirme Protokolü, 04 Mart 2022

Webinar duyurusu
Merve Uytun 1 Mar 2022

Jeotermal Sürdürülebilirlik Değerlendirme Protokolü hakkında ilginç bir sunum için Uluslararası Jeotermal Birliği (IGA) İcra Direktörü Dr. Marit Brommer ile bu web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı olan düzenli IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak, “Sürdürülebilir Jeotermal: Ölçebilirseniz, yönetebilirsiniz” konulu bir sunum yapacak olan IGA’dan bu haftanın sunucusu Dr. Marit Brommer’ı ağırlamaktan onur duyuyoruz.

Petrol ve gaz endüstrisinde bir kuyu sahası jeologu, üretim teknolojisi uzmanı olarak ve sismik teknoloji dağıtımına dahil olarak 15 yıllık operasyonel deneyimin ardından, Dr. Marit Brommer şimdi IGA’nın İcra Direktörüdür. Bu nedenle, ana odak noktası, uluslararası faaliyet gösteren kuruluşlar, ortaklar ve endüstrilerle güçlü ortaklıklar oluşturmaktır. Ayrıca, endüstri standartları ve sürdürülebilirlik ile ilgili stratejik girişimlerde bulunmakta ve jeotermal projelerin finansmanının yanı sıra kamuya ulaşmaya odaklanmaktadır.

IGA üyeleri, önde gelen jeotermal operatörler, geliştiriciler, üreticiler, tedarikçiler, hizmet sağlayıcılar ve bilim adamlarıdır ve şu anda dünya çapında toplam kurulu jeotermal kapasitesinin %75’ini temsil etmektedir. İGA, önümüzdeki on yıllarda jeotermal enerji ve ısının kurulu kapasitesini önemli ölçüde artırmayı hedeflerken, bu büyümeyi sürdürülebilir bir şekilde sağlamak istiyor. Bunu yapmak, sürdürülebilirlik faktörlerini ölçmeyi ve küresel olarak tutarlı ve standartlaştırılmış bir prosedür üzerinde anlaşmayı gerektirir. Böylece, IGA, kilit sürdürülebilir, sosyal, çevresel ve ekonomik faktörler için sektördeki performansı yönlendirmek ve iyileştirmek için bir ölçüm aracı sağlayan Reykjavik’teki WGC2020+1’de Jeotermal Sürdürülebilirlik Değerlendirme Protokolü’nü (GSAP) teslim etti. Böylece, GSAP, önemli sürdürülebilirlik konuları içerisinde performansın değerlendirilmesi yoluyla bir proje için bir sürdürülebilirlik profilinin üretilmesini sağlar.

Yaklaşan web seminerine https://www.igc.events/en/webinar adresinden ücretsiz kaydolun.

Kaynak: ThinkGeoEnergy