Haberler

Web Semineri – Jeotermal tuzlu sulardan mineral çıkarma: Fizibilite çalışması, 25 Kasım 2022

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 24 Kas 2022

STEAM S.r.l.'den Luca Xodo ile birlikte, jeotermal tuzlu sulardan mineral çıkarımına ilişkin bir fizibilite çalışması yürütme hakkında bilgi edinmek için bu web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı, IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarakbu hafta; jeotermal tuzlu sulardan mineral çıkarma konusunda fizibilite çalışması için bir metodoloji sağlayacak STEAM S.r.l’den Luca Xodo’yu ağırlıyoruz.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

  • Tarih: 25 Kasım 2022 Cuma
  • Saat: 14:00 CET (16:00 TR)
  • Kayıt: Bağlantı link

Şu anda Luca Xodo, jeotermal endüstrisinde danışmanlık, operasyon ve eğitim hizmetleri sunan bir mühendislik şirketi olan STEAM S.r.l.’nin Satış ve İş Geliştirme Direktörüdür. Böylece Luca, proje geliştiricileri, enerji santrali operatörleri ve teknoloji sağlayıcıları için jeotermal çözümlerin ve danışmanlığın geliştirilmesine öncülük ediyor. Scuola Mattei-Eni Corporate University’de Enerji Endüstrisinde İşletme alanında yüksek lisans derecesi ve Politecnico di Milano’da Enerji Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi aldıktan sonra Luca, Exergy için çalışırken jeotermal enerji santrali teknolojilerinde 10 yıllık bir deneyim elde etti. Ayrıca, birçok bilimsel makale ve kitap yayınlamıştır.

Jeotermal tuzlu sulardan minerallerin çıkarılması, aksi takdirde saf enerji üretimi için uygun olmayan mevcut kaynakları kullanarak veya hatta enerji üretimi açısından uygun olmayan yeni jeotermal alanlar geliştirerek mevcut bir enerji üretim projesi için ek gelir elde etme fırsatını temsil eder. Bu web seminerinde Luca Xodo, jeotermal akışkanın kimyasal bileşimi açısından karakterize edilen veya mevcut ve çalışan kuyulara sahip olan jeotermal sahalarda mineral geri kazanımı için bir fizibilite çalışması yürütmek için bir yaklaşımın ana hatlarını çizecek.

Kaynak: ThinkGeoEnergy