Haberler

Web Semineri – Kaynak değerlendirmesi, sondaj ve jeotermal proje geliştirme için AB Finansman programları, 24 Şubat 2023

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 21 Şub 2023

Şubat 2023'te başlatılan EGEC kılavuzu “jeotermal projeler için AB finansman fırsatları” hakkında fikir edinmek için EGEC – Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi'nden Emil Martini ile bu web seminerine katılın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı olan düzenli IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak, Şubat 2023’te başlatılan “Jeotermal projeler için AB finansman fırsatları” adlı EGEC kılavuzunu sunacak olan EGEC Politika Sorumlusu Emil Martini’yi ağırlamaktan onur duyuyoruz.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

  • Tarih: 24 Şubat 2023 Cuma
  • Saat: 14:00 CET
  • Kayıt: buradan

Emil Martini, enerji geçişi, dekarbonizasyon politikaları ve binaların yenilenmesi ile ilgilenen, çoğu Horizon 2020 ve LIFE programları kapsamında olmak üzere AB tarafından finanse edilen birkaç projede çalıştı. 2022’de EGEC’e katıldı ve diğerlerinin yanı sıra şu anda AB’nin EGEC üyelerine yenilenebilir enerjilerle ilgili finansman fırsatlarının izlenmesi ve tanıtımından sorumlu.

Jeotermal sektörü ve AB finansman destek programları da çeşitlidir. Teorik olarak, yeni teknolojilere veya süreçlere yönelik temel araştırmalardan, yeni bir tür jeotermal enerji için bir gösteri projesinin finansmanı da dahil olmak üzere uluslararası bir jeotermal ısı pompası KOBİ’sinin ölçeklendirilmesine kadar her tür jeotermal proje için AB düzeyinde bir destek biçimi vardır. bitki. Uygulamada, jeotermal proje geliştiricileri için doğru zamanda doğru şemayı bulabilmek ve başarılı bir şekilde uygulayabilmek her zaman kolay değildir. 24 Şubat 2023 Cuma günü yapılacak sunum, kullanıma hazır çözümler sunmaktan çok uzak olmakla birlikte, AB düzeyinde çeşitli finansman olanaklarına ilişkin en azından bir ilk genel bakış sağlamak amacıyla doğru bilgilere erişim yolunda ilk adım olabilir. Jeotermal sektörüne odaklanın.

Kaynak: ThinkGeoEnergy