Haberler

Web Semineri – Nevada’daki petrol ve gaz kuyularının jeotermal dönüşümü, 11 Şubat 2022

Webinar duyurusu
Merve Uytun 8 Şub 2022

Nevada'daki petrol ve gaz kuyularının jeotermal dönüşümü hakkındaki sunum için Transitional Energy'nin Kurucu Ortağı Dr. Ben Burke ile bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı olan düzenli IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak, Nevada’daki mevcut petrol ve gaz kuyularının jeotermal dönüşümü hakkında bilgi verecek olan Transitional Energy’den bu haftaki sunucu Dr. Ben Burke’ü ağırlamaktan onur duyuyoruz.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğu Körfez Kıyısı ve batı dağ bölgelerinde 23 yıl boyunca yerbilimci ve yer altı uzmanı olarak çalıştıktan sonra, Dr. Ben Burke şu anda Baş Teknoloji Sorumlusu ve Transitional Energy’nin Kurucu Ortağıdır. Şubat 2020’de Transitional Energy‘yi kurmadan önce Ben Burke, Houston ve Denver’da da petrol ve gaz endüstrisinde çalışmıştı.

Petrol ve gaz kuyularının jeotermal enerji üreticilerine dönüştürülmesi, ABD’nin kuzey merkezi Nevada’daki Pine Valley’de ve batı Kuzey Amerika’daki illerde pilot olarak uygulanacaktır. Projeye ev sahipliği yapan petrol sahası, bir zamanlar 1980’lerin başında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en verimli kara petrol sahalarından biriydi. Şimdi saha, 120 santigrat derecenin üzerindeki rezervuar sıcaklıklarıyla yaklaşık yüzde 99 su üretiyor. Jeotermal dönüşüm ve mevcut petrol ve gaz üretiminin yanı sıra ortak üretim, yeraltı jeobilimi ve rezervuar mühendislik parametrelerini, kuyulardaki mevcut ve potansiyel yapay kaldırma yeteneklerini, kuyu deliği bütünlüğünü, üretilen sıvıların jeokimyasını ve mevcut yüzeyi dikkate alır.

Web semineri, projenin genel çerçevesini ve zaman çizelgesini tanıtmanın yanı sıra, teknik hususları ve analizin veri bilimi yönlerinin bir kısmını da kapsayacaktır.

Yaklaşan web seminerine https://www.igc.events/en/webinar adresinden ücretsiz kaydolun.