Haberler

Web Semineri – Şili ve Arjantin’de Lityum fırsatları, 22 Temmuz 2022

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 20 Tem 2022

Mükemmeliyet Merkezi'nden (CEGA) Diego Morata ile Şili ve Arjantin'in Lityum fırsatları hakkında bilgi edinmek için bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy ortaklığı olan düzenli IGC Web Semineri serisinde bu hafta, Şili Jeotermal Konseyi Başkanı ve PiensaGeotermia Editörü Carlos Jorquera ile Şili Üniversitesi Andean Jeotermal Mükemmeliyet Merkezi’nden Prof. Diego Morata’yı ağırlamaktan onur duyuyoruz. Web seminerinin konu başlığı “Şili ve Arjantin’deki Lityum Fırsatları – mevcut duruma genel bir bakış”.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

  • Tarih: 22 Temmuz 2022 Cuma
  • Saat: 15:00 CEST/ 16:00 TR
  • Kayıt: >>Bağlantı link<<

Dünyanın diğer bölgelerinde olduğu gibi, jeotermal tuzlu sudan Lityum ekstraksiyonuna büyük bir ilgi duyuluyor ve madencilik merkezlerinden biri olan Şili ve Arjantin de bu konuda paylarını alıyor.

Bir Alman-Şili araştırma projesi, Şili’deki jeotermal tuzlu sudan lityum eldesini inceliyor. Daha önce 2021 yılında konuyla ilgili bir web semineri paylaşmıştık.

Arjantin için , jeotermalden lityum çıkarma masaya geri getirebilir, bu yüzden kesinlikle keşfedilecek oldukça ilginç açılar var.

Kaynak: ThinkGeoEnergy