Haberler

Web semineri – Soğutma için sürdürülebilir çözümlerin rolü, 15 Mayıs 2023, EGEC

Web semineri duyurusu (kaynak: EGEC)
Merve Uytun 8 May 2023

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), "Net-Sıfır Bir Geleceğe Doğru: sürdürülebilir soğutma çözümleri sağlamada jeotermal ve güneş enerjisinin hayati rolü" başlıklı bir web seminerine ev sahipliği yapıyor.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), “Net-Sıfır Bir Geleceğe Doğru: sürdürülebilir soğutma çözümleri sağlamada jeotermal ve güneş enerjisinin hayati rolü” başlıklı web semineri ile, değişen enerji piyasasında yenilikçi yenilenebilir soğutma çözümlerini keşfetmek için COOLING DOWN Konsorsiyumu ve ötesinden uzmanları bir araya getiriyor.

Web semineri 15 Mayıs 2023, 15.00 – 16.30 (Türkiye saati ile) arasında olacaktır. Kayıt ücretsizdir ve bu bağlantı üzerinden yapılabilir.

Gezegen ısınırken, evler, şehirler, işletmeler ve endüstri için sürdürülebilir soğutma çözümleri vazgeçilmez hale geliyor. Jeotermal ve güneş enerjisi yenilenebilir, verimli ve uygun maliyetli çözümlerdir. Bunları bireysel ve ortak yaşam alanlarımıza, iş yerlerimize ve üretim süreçlerimize entegre etmek, iklim değişikliğini azaltmanın ve uyum sağlamanın kritik bir parçasıdır. Ayrıca, elektrik sistemleri ve kaynak tüketimi üzerindeki ek stresi önlemenin anahtarıdır.

Program ve konuşmacı listesi de dahil olmak üzere etkinlikle ilgili daha fazla ayrıntı etkinlik web sitesinde mevcuttur.

Etkinlik, LIFE programı kapsamında finanse edilen COOLING DOWN EU projesi tarafından desteklenmektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy