Haberler

Web Semineri – Sondaj öncesi jeotermal üretim zonları bulma teknolojisi, 15 Ekim 2021

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 12 Eki 2021

Adrok Ltd. CEO'su ve kurucu ortağı Gordon Stove 'un, bu web seminerinde, sondajdan önce yeraltındaki jeotermal üretim zonları bulma teknolojisi hakkında yapacağı harika sunumu kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı olan IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak, Adrok Ltd.’nin CEO’su ve Kurucu Ortağı Gordon Stove, “Sondajdan önce yer seviyesinden yeraltı jeotermal bölgelerini bulmak için yeşil teknoloji” hakkında konuşacak.

Sunumdan sonra tartışmaya katılabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

https://www.igc.events/en/webinar adresinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Doğal kaynakların keşfi ve üretimi için yeraltı kaya, mineral, gaz, sıvı, yoğunluk ve sıcaklık koşullarını ölçmeye çalışmak zordur çünkü yeraltı sıvıları, gözeneklilik, geçirgenlik, mineraller ve sıcaklık çok belirsizdir ve dinamik ve karmaşık oldukları için okunması zordur. Bunu doğru bir şekilde okumanın en kolay yolu, çok pahalı ve çevreye zarar veren sondajdır.

Darbeli elektromanyetik Atomik Dielektrik Rezonans (ADR) Teknolojisini kullanarak, artık sondaja gerek kalmadan yer altı doğal kaynakların, hareketlerin ve sıvıların varlığını belirleyebiliyoruz. ADR, yeryüzünün yüzeyinden yeraltı sıcaklığı, kaya, mineral, sıvı ve gaz koşullarının tahribatsız bir şekilde ölçülmesini sağlar. Teknolojimiz keşif amaçlı sondaj ihtiyacını ortadan kaldırır ve dolayısıyla bununla ilişkili masraf ve riskleri azaltır.

Bu sunum, Adrok’un Sanal Sondaj günlükleri oluşturarak doğrudan yer seviyesinden sıcaklığı ölçerek yeraltı jeotermal bölgelerini aramak için ADR’yi geliştirmedeki ilerlemesini özetlemektedir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy