Haberler

Web Semineri – Süper Kritik/ Süper Sıcak Jeotermal Sınır, 28 Nisan 2023

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 24 Nis 2023

CATF Baş Yerbilimcisi Dr Bruce Hill’in süperkritik/süper sıcak jeotermal hakkındaki bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı olan düzenli Jeotermal Odak web semineri serisinin bir parçası olarak, Temiz Hava Görev Gücü (CATF) ve sıfır karbon karbon enerjisine odaklanan uluslararası çevre STK grubu için Baş Yerbilimci Dr L. “Bruce” Hill’i ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

“Süper Kritik/ Süper Sıcak Jeotermal Sınır (Bir STK Grubu Neden Süper Sıcak Kayayı Teşvik Etmeye Odaklanıyor)” sunumunu yapacak. Temiz Hava Görev Gücü (CATF), süper kritik ve süper sıcak kaya üzerinde çalışıyor ve 2022’nin sonlarında konuyla ilgili ilginç bir rapor yayınladı. Rapora buradan erişilebilir.

Dr L. “Bruce” Hill, Temiz Hava Görev Gücü’nün (CATan, sıfır karbon-karbon enerjisine odaklanan uluslararası bir çevreci STK grubu) Baş Yerbilimcisidir.

Bruce, jeotermal enerji, jeolojik karbon depolama, dizele maruz kalma, kirletici madde kontrolü ve atmosferik sağlık bilimleri alanlarında yirmi yılı aşkın süredir CATF bilimsel araştırmaları ve savunuculuğu için lider bilim adamı olarak hizmet vermiştir.

Bruce’un eğitimi Kuzey Kaliforniya’daki bir ofiyolitik topluluğun yapısını ve jeokimyasını çalıştığı Stanford Üniversitesi’nden jeoloji alanında bir doktora içeriyor. Doğu Tayvan, Çin’in yapısal jeolojisini haritalandıran bir tezi tamamladığı Vermont Üniversitesi’nden jeoloji alanında lisans derecesini aldı.

2016’dan bu yana, ayaklarımızın altındaki her yerde ısıyı sağlayacak ileri görüşlü bir jeotermal sistem olan süper sıcak kaya jeotermal enerjisi olan CATF’de yeni bir programın pilot uygulamasını yapmaya odaklandı. 2022’de proje, 2030 yılına kadar dünya çapında yarım düzine gösteri projesi gerçekleştirmeyi amaçlayan dört personel daha kazandı.

Başlangıçta süper sıcak kaya projesini geliştirme çalışmasından önce, odak noktası ABD ve uluslararası karbon yakalama ve depolama (CCS) teknolojisi politikasıydı. Bu süreçte ABD-Çin ikili görüşmelerinin düzenlenmesine yardımcı oldu ve Çinli mühendisler için gelişmiş jeolojik karbon depolama teknolojileri konusunda saha çalışması oturumlarına liderlik etti. Meksika Körfezi Açık Deniz Karbon Depolama projesinde danışman olarak görev yaptı ve CCS standartlarını geliştirmek için Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) Teknik Komitesi (TC )265 komitesinin ABD Teknik Danışma Grubunun bir üyesiydi.

Bruce, jeoloji ve atmosfer bilimlerinde otuz yıldan fazla çalışma deneyimine sahiptir. CATF’deki sıfatıyla Bruce, eyalet ve federal kurumlar ve Kongre önünde tanıklık etmiş, çeşitli federal onaylı komutanlıklarda görev yapmıştır. 1990’larda Bruce, kırsal partikül madde hava kirliliği ve pusunun sahada izlenmesinde ve partikül madde için federal hava kalitesi standartlarının şekillendirilmesinde ve buna bağlı olarak milli parklar ve vahşi yaşam alanlarındaki görsel pusluluğun azaltılması hedefinde öncü bir rol oynadı. 2000’lerin başında çalışmaları, dizel kirliliğine maruz kalma değerlendirmeleri ve halk sağlığı sonuçlarına odaklandı.

Bruce’un 3 yetişkin çocuğu var ve karısı Victoria ile birlikte New Hampshire’ın Beyaz Dağlarında yaşıyor ve burada dağda kayak yapmaktan, dağ bisikleti sürmekten ve gitar çalmaktan hoşlanıyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy