Haberler

Web Semineri – Temiz ve güvenli GeoHeatTM teknolojisi, 2 Eylül 2022

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 30 Ağu 2022

Çığır açan teknoloji GeoHeat hakkında bilgi edinmek için Geothermic Solution Inc'den Dr Ghazal Izadi ile düzenlenen bu web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy ortaklığı olan düzenli IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak, Geothermic Solution’ın GeoHeat Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi sağlayacak olan Rezervuar Yönetimi ve Pazar Stratejisi Başkan Yardımcısı Dr Ghazal Izadi’yi ağırlamaktan onur duyuyoruz.

Sunumdan sonra, tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

  • Tarih: 02 Eylül 2022 Cuma
  • Saat: 16:00 CEST/ 07:00 AM CA/ 17:00 TR
  • Kayıt: Link

Dr Ghazal Izadi şu anda Dünya’nın kaya ısısını üç ila yedi kilometre arasındaki derinliklerden ve 300 santigrat derecenin üzerindeki sıcaklıklardan hasat etmek için teknoloji geliştiren bir star-up ​​şirketi olan Jeotermik Çözüm Inc’in Rezervuar Yönetimi ve Pazar Stratejisi Başkan Yardımcısı. Jeotermal Çözüm A.Ş.’ye katılmadan önce Dr Izadi, Baker Hughes’da geleneksel olmayan petrol ve gazın yanı sıra jeotermal alanlarda üst düzey teknik roller üstlendi. Dr Izadi, teknik geçmişi ve Penn State Üniversitesi’ndeki doktorası nedeniyle, hesaplamalı jeomekanik, kırık ve gözenekli ortamlarda sıvı taşınması, uygulamalı kaya mekaniği ve Gelişmiş Jeotermal Sistemler (EGS) konularında geniş deneyim kazandı.

Fosil yakıt bağımlılığının çevresel etkileriyle mücadele etme ihtiyacı her zamankinden daha belirgin ve acil hale geliyor. Güneş ve rüzgar gibi temiz, yenilenebilir enerji kaynakları faydalıdır, ancak bunlar aynı zamanda kesintili. Buna karşılık, dünyanın ısısı 7/24 mevcuttur ve bu onu ideal bir sağlayıcı yapar. Bu potansiyelden yararlanmak için Geothermic Solution, derin kaya oluşumlarından ısıyı temiz ve güvenli bir şekilde toplamak için çığır açan bir çözüm olarak GeoHeatTM yöntemini geliştirdi. Böylece, kapalı devre sistem dünyadaki hemen hemen her ülkede uygulanabilir ve kurulumun ötesinde ihmal edilebilir bir çevresel etki ile tahmin edilebilir bir şekilde sabit. Suya ihtiyaç duymaz, topraktan sıvı veya katı madde çıkarmaz. Bunun yerine, doğrudan ayaklarımızın altındaki kaya oluşumunda bulunan tükenmez termal enerji kaynağından yüzeye ısı verir. Daha da önemlisi, Jeotermik Çözümün GeoHeatTM hasadı, aynı zamanda, yalnızca birkaç yerde bulunan ve genellikle hızla tükenen, derin yeraltındaki büyük sıcak su rezervuarlarına bağlı olan geleneksel jeotermal enerji çıkarımının en büyük dezavantajından muaftır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy