Haberler

Web Semineri – Utah FORGE: Durum ve Öngörü, 27 Mayıs 2022

Web semineri duyurusu
Merve Uytun 17 May 2022

ABD Enerji Bakanlığı tarafından finanse edilen ve özel bir yeraltı saha laboratuvarı olan Utah FORGE'un, EGS araştırma projesindeki son faaliyetlerinin konuşulacağı bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy ortaklığı ile düzenlenen IGC Web Semineri serisinin bir parçası olarak,  Utah Üniversitesi öğretim üyesi ve Utah FORGE projesi Baş araştırmacısı Prof. Dr. John McLennan’ı ağırlamaktan onur duyuyoruz.

Utah FORGE (Jeotermal Enerji Araştırmaları için Sınır Gözlemevi): Durum ve Öngörü başlığı altında, ABD Enerji Bakanlığı tarafından finanse edilen bu çığır açan EGS araştırma projesindeki son faaliyetler hakkında bir güncelleme paylaşacak.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

  • Tarih: 27 Mayıs 2022 Cuma
  • Saat: 16:00 CEST/ 17:00 Turkey Time
  • Kayıt: Bağlantı

FORGE projesi çok ilerleme kaydediyor ve sektör paydaşları, araştırmacılar ve daha fazlasının jeotermal enerji gelişimini daha da büyütmek için jeotermal sistemlerin nasıl geliştirilebileceğini araştıran; ABD dışındaki jeotermal dünya için çığır açan bir projedir. Proje için açılan ilk başarılı sapmış kuyuyu ve diğer güncellemeleri rapor edeceğiz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy