Haberler

Webinar Kaydı – Jeotermal kaynak geliştirme için risk finansmanı, Julian Richardson, Parhelion

Web semineri sunumu, jeotermal için erken aşama finansmanına ilişkin grafik ekran görüntüsü (kaynak: Parhelion)
Cannur Bozkurt 28 Eyl 2020

İngiltere merkezli sigorta şirketi Parhelion'dan Julian Richardson’ın katıldığı web semineri sunumunun kaydında, sağlanan jeotermal risk sigortası ve jeotermal projelerin kalkınmasına yardımcı olacak planlı bir fon hakkında harika fikirler mevcut.

Bu ayın başlarında gerçekleşen bu web seminerinde, jeotermal kaynak geliştirme için risk finansmanı yaklaşımı duyuruldu. Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin IGC web semineri serisinin bir parçası olarak düzenlenen etkinlik, Parhelion Underwriting CEO’su ve bir iklim finansmanı ve sigorta uzmanı olan Julian Richardson tarafından gerçekleştirildi.

Şirket, önceden kararlaştırılmış bir sondaj ve test programı ile önceden belirlenmiş sayıda kuyuyu kapsayan bir Jeotermal Kaynak Risk Sigortası geliştirmiştir. Bu sigorta ürünü, ilk sondaj geliştirme aşamasında rezervuar keşif riskini ortadan kaldırmak ve böylece gelişimin bu aşamasında öz sermaye yatırımcıları için daha cazip hale gelmek üzere oluşturulmuştur.

Bu web seminerinde, şirketin jeotermal projelerini sigortalama çabalarının yanı sıra, gelişmekte olan ülkelerde jeotermal kalkınmaya doğrudan finansman, prim finansmanı ve hibe / teknik yardımı birleştirmeyi öneren 150 milyon ABD doları tutarında bir fon olan GeoFutures Fonu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy