Haberler

Webinar – Türkiye Jeotermal Piyasasının Mevcut Durumu ve Fırsatları, 8 Temmuz 2022

Etkinlik duyurusu
Merve Uytun 4 Tem 2022

Türkiye'deki jeotermal gelişme ve fırsatlara genel bir bakış üzerine, Enerchange Türkiye'den Cannur Bozkurt ile bu harika web seminerini kaçırmayın.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy’nin bir ortaklığı olan düzenli IGC Webinar serisinin bir parçası olarak, Türkiye Jeotermal Pazarının mevcut durumu ve fırsatları hakkında, Enerchange Türkiye’den Cannur Bozkurt’u ağırlamaktan onur  duyuyoruz.

Sunumdan sonra tartışma ve daha fazla soru sorma fırsatınız olacak.

Cannur Bozkurt şu anda, jeotermal projelerin geliştirilmesine odaklanan Enerchange Türkiye’nin Genel Müdürüdür. Cannur, Enerchange Türkiye’ye katılmadan önce petrol ve gaz endüstrisinde de faaliyet gösteriyordu ve bu nedenle hem karada hem de denizde arama ve petrofizikle ilgili on yıllık deneyime sahip. 2016 yılında JESDER’de (Türkiye Jeotermal Santral Yatırımcıları) yönetici olarak çalıştı. 2018 yılında ulusal ve uluslararası jeotermal piyasalarına proje yönetimi hizmeti veren Armoni Jeotermal Enerji Danışmanlık Hizmetlerini kurdu. 2021 yılında TAQA’ya katılarak Jeotermal Mükemmeliyet Merkezi’nin yöneticisi oldu.

Türkiye, jeotermal kaynakların kullanımı konusunda Paleolitik Çağ’a kadar uzanan uzun bir geleneğe sahiptir. Bugün Türkiye, elektrik üretiminde dünyada 4., Avrupa’da 1. sırada, doğrudan kullanım uygulamaları için kurulu güçte (ısı pompaları hariç) ikinci sırada yer almaktadır. Devam eden arama çalışmaları nedeniyle jeotermal kaynakların potansiyeli de artıyor. Yapılacak sunum, Türkiye’deki jeotermal pazarı hakkında daha fazla bilgi sağlayacak ve pazardaki yaklaşan fırsatlara işaret edecek.

Kaynak: ThinkGeoEnergy