Haberler

Wyoming’de desteklenen projelere jeotermal ve nadir metaller eklendi

Yellowstone Milli Parkı, Wyoming / ABD'deki jeotermal özellikler (kaynak: flickr / Eric Vaughn, creative commons)
Cannur Bozkurt 12 Şub 2021

Wyoming'de eyalette desteklenen jeotermal enerji projelerini ve nadir metalleri içeren projeleri, listesine ekleyen yeni mevzuat imzalandı.

Vali Mark Gordon, Valilik tarafından yayınlanan bir açıklamada belirtildiği gibi, sanal yasama oturumunun ilk iki tasarısını imzaladı. Yasa tasarıları, Vali Gordon’un desteklediği ve eyaletin enerji, mineral ve tarım endüstrilerine destek sağlayan mevzuat düzenlemelerini içermektedir. Yeni yasalar, Wyoming Enerji Kurumu’nu, eyaletin nadir toprak mineralleri endüstrisini genişletme çabalarını desteklemeye ve İstilacı Türler Girişimi tarafından yapılan önerileri uygulamaya yönlendiriyor.

Vali Gordon, “Bu faturalar, enerji endüstrimizi güçlendirme ve genişletme ve karasal istilacı türlerin yarattığı zorlukları ele alma taahhüdümüzü yansıtıyor” dedi. “Bu, Wyoming’in ekonomisini güçlendirme çabamızın bir sonraki olumlu adımı.”

Senato Dosyası 43, Wyoming Energy Authority Amendments, Wyoming Energy Authority (WEA) tarafından desteklenebilecek projeler listesine jeotermal ve pompalanan hidro enerji projelerini ekliyor. Değişiklikler ayrıca WEA’nın nadir toprak mineralleri, kritik malzemeler, trona ve diğer mineralleri içeren projeler için mevcut yetkileri altında tahvilleri desteklemesine ve çıkarmasına izin veriyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy