Haberler

Yeni Zelanda’lı Jeotermal cin, en iyi alkollü içki ödülünü aldı

Pink & White Geothermal Gin şişesi (kaynak: Instagram/ pinkandwhite.nz)
Merve Uytun 6 Tem 2021

İçki fabrikası şirketi Pink & White Geothermal Gin, 2021 NZ Spirits Ödülleri'nde White London Dry ciniyle ilk üçe girdi.

Jeotermal doğrudan kullanımın bazı harika hikayelerini haber yapmaktan sonsuz keyif ve heyecan duyuyoruz.

Stuff tarafından bildirildiği üzere, Yeni Zelanda merkezli Pink & White Geothermal Gin‘in White London Dry şirketi, 2021 Yeni Zelanda Spirits Ödülleri‘nde 145 katılımcıyla cin dalında en iyi üç ödülden birini kazandı.

Sonuç duyurusunun ödül panelinde konudan şöyle bahsedildi: “Yeni Zelanda Alkollü İçecek Ödülleri, yerel ürünleri denizaşırı ithal alkollü içkilerle karşılaştırmalı değerlendirmeyi hedefliyor. Tüketiciler, küresel kaliteyle uyumlu, Yeni Zelanda ruhunu taşıyan, altın madalyalı bir içki içtiklerini bilmeliler.’’

Pink & White Geothermal Gin, bu en üst kategorideki üç ödülün sadece birinde çift altın madalya kazandı. İçki fabrikası 2018’in sonlarında üç kurucu, Brad Christie, Kurt Matthews ve Mitch Collins tarafından “gerekli enerji için jeotermal kullanılan bir damıtma tesisi olarak” kuruldu. İçki fabrikalarını planlamaya başladıklarında jeotermal enerji düşüncelerinin bir parçasıydı.

Bugün, damıtma tesisi sadece jeotermal enerji kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda damıtma işleminde volkanik kaya kullanıyor.

Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla daha fazlasını okuyabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy