Haberler

Hartmann, Eavor-Loop jeotermal projesinde kuyu başı ekipmanları tedarik edecek

Eavor Technologies ve Hartmann Valfleri (kaynak: Hartmann)
Merve Uytun 20 Eki 2022

Onlarca yıllık deneyimiyle Hartmann Valves, Eavor Technologies'in Eavor-Loop jeotermal kapalı devre sistemi için kuyu başı ekipmanları tedarik etmek üzere seçildi.

Almanya merkezli Hartmann Valves (Hartmann), yenilikçi Eavor-Loop jeotermal sistemi için kuyu başlıklarını Eavor Technologies Inc.‘e (Eavor) tedarik edecek.

Avrupa’nın her yerinde ve ötesinde birçok projeyle Hartmann, 40 yılı aşkın bir süredir özelleştirilmiş jeotermal kuyu başlıkları üretmektedir. Bu kuyu başlıkları, yukarıdaki yer tesislerini kapalı döngü ile bağlayacaktır. “Deneyimli servis teknisyenlerimiz ile sondaj ve devreye alma aşamasında sahada yardımcı olmaktan heyecan ve heyecan duyuyoruz.” Hartmann yaptıkları basın açıklamasında belirtti.

Eavor-Loop™ sistemi, derin jeotermal enerjinin kullanımı için çığır açan yeni bir teknolojidir. İki kuyu arasındaki açık akış problemlerini ortadan kaldıran Eavor Techologies Inc., suyu sirküle etmek için kapalı bir döngü kullanıyor.

Birkaç hafta önce Eavor, tarihin en derin ve en sıcak yönlü jeotermal kuyusunu delmek amacıyla Eavor-Deep projesi için sondajın başladığını duyurdu.

Kaynak: ThinkGeoEnergy