Haberler

Jeotermal tuzlu sudan lityum çıkarma çalıştayı, 15 Haziran 2023, Münih, Almanya

Almanya, Münih'teki jeotermal tuzlu sudan lityum çıkarma atölyesi, 15 Haziran 2023 (kaynak: TiefeGeothermie)
Merve Uytun 15 May 2023

15 Haziran 2023'te Münih'te düzenlenecek, "UnLimited" araştırma projesinin ev sahipliğinde, jeotermal tuzlu sulardan lityum ekstraksiyonu üzerine bir çalıştay için kayıtlar başladı.

Almanya’nın Münih kentinde 14-16 Haziran tarihleri ​​arasında düzenlenen “THE SMARTER E EUROPE” (TSEE) ticaret fuarının bir parçası olarak, Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı (BMWK) tarafından finanse edilen “Unlimited” araştırma projesi, jeotermal tuzlu sulardan lityum ekstraksiyonu hakkında bir atölye çalışması sunuyor. Burada ekstraksiyondaki teknik zorluklar ve pil pazarında ürün lityum için gereklilikler tartışılacaktır.

“Jeotermal tuzlu sulardan lityum çıkarma: lityum-iyon pil pazarının gereksinimleri nelerdir  ” çalıştayı için kayıt ücretsizdir ( buradan kaydolun ). “THE SMARTER E EUROPE” sergi alanlarına girmek için günlük bilet ücreti (49 €) dur.

Otomotiv endüstrisinin karbondan arındırılmasıyla birlikte, lityum-iyon pillerdeki uygulaması nedeniyle lityuma olan talep zaman içinde önemli ölçüde arttı. Şu anda, lityumun jeotermal tuzlu sulardan çıkarılması, çeşitli doğrudan lityum ekstraksiyonu yöntemleri kullanılarak Avrupa’nın birçok yerinde araştırılmaktadır. Bununla birlikte, jeotermal bakış açısından yalnızca teknik zorlukların çözülmesi gerekmiyor, aynı zamanda pil pazarındaki ürün gereksinimlerinin de dikkate alınması gerekiyor.

Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı (BMWK) tarafından finanse edilen “Sınırsız” araştırma projesi, 15 Haziran’da Münih’teki “THE SMARTER E EUROPE”da bir atölye çalışması sunuyor. Özellikle ilgili tüm taraflar arasındaki fikir alışverişi ve çıkarlarının bir araya getirilmesi etkinliğintemel amacıdır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy