Haberler

Kurita Europe ve Kurita Water Industries’den, jeotermal çözümleri iyileştirmek için işbirliği

Akishima City, Tokyo'da bulunan Kurita İnovasyon Merkezi (KIH)
Merve Uytun 23 Oca 2023

Kurita Europe, jeotermal çözümleri iyileştirmek ve zenginleştirmek için Japon ana şirketi Kurita Water Industries ile işbirliği yapıyor.

Kurita’nın başarı öyküsü geçen yüzyılın ortalarında başladı: Haruo Kurita, 1949’da Japonya’da Kurita Water Industries Ltd.’yi kurdu. Kazan suyunun arıtılması ve optimizasyonu için kimyasal ürünlerle başlayan faaliyetler, ürün yelpazesini genişletti ve kısa bir süre sonra su arıtma sistemleri sundu. Bir sonraki genişleme 1960’larda kağıt üretimi, petrokimya endüstrisi ve çelik üretiminde proses optimizasyonu için kimyasal çözümlerle geldi.

Kurita Group, biri Kurita Europe GmbH olmak üzere 52’den fazla uluslararası şube ve yan kuruluştan oluşmaktadır. Şirket 1989 yılında Almanya’da kuruldu ve öncelikle EMEA bölgesinde (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) faaliyet gösteriyor. Kurita Europe, çeşitli endüstri proses uygulamaları için kendi üretim tesislerine, Ar-Ge Merkezlerine ve pilot test tesislerine sahiptir.

Kurita Water Industries, 1 Nisan 2022’de Tokyo’nun Akishima Şehrinde “Kurita Innovation Hub (KIH)” adında yeni bir araştırma ve geliştirme üssü kurdu.
KIH, çeşitli bilgileri entegre etmek için müşteriler, araştırma kurumları ve diğer küresel paydaşlarla bağlantı kurarak sosyal ve endüstriyel zorlukları çözen yenilikler yaratmaya yönelik bir merkezdir. Kurita, müşteriler, araştırma kurumları ve diğer ortaklarla etkileşim ve işbirliği yoluyla yenilik yaratmayı hızlandırmayı amaçlıyor.

Tesis, sürdürülebilir su yönetimi ile ilgili araştırmalar için son teknoloji laboratuvar ve analitik ekipmanlara sahiptir. Son teknoloji bir ultra saf su üretim sistemi, büyük miktarlarda ultra saf su ve en yüksek temizlik standartlarını karşılayan temiz odalar gibi doğrulama ekipmanı sağlayabilir.

Ayrıca KIH, azaltılmış çevresel etki ve CO2 emisyonları ile çevre dostu bir üs olmayı hedeflemektedir. Yeşil tasarım, tesis genelinde su arıtma ve klima soğutma sistemlerini entegre ederek ve güç kaynağı için %100 yenilenebilir enerji kullanarak enerji ve CO2 emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunan bir su geri dönüşümü sistemi içerir.

Kurita’nın vizyonu, “Sürdürülebilir bir toplumun gerçekleştirilmesine katkıda bulunan, su ve çevre çözümüne yönelik benzersiz değerin yaratıcısı” olmaktır. Kurita Group, KIH’yi küresel araştırma ve geliştirme yapısının merkezine yerleştirmektedir. İnovasyon ve birlikte yaratma yoluyla sosyal, çevresel ve endüstriyel zorluklara çözümler sunarak toplumla ortak değer (CSV) yaratmayı amaçlar.

Kurita’nın CSV konsepti hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kurita Europe ve Kurita Water Industries arasındaki işbirliği, jeotermal projelere küresel bir yaklaşım sağlıyor.

Kurita Jeotermal Teknolojisi, Dünya’nın derinliklerinde gizlenmiş yeşil bir kaynaktan yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji üretimine yardımcı olur. Kurita, üretim kuyusundan rezervuara yeniden enjeksiyona kadar en etkin çalışma koşullarına ulaşmak için özelleştirilmiş çözümler sunar.

Kurita’nın devam eden jeotermal projeleri dünya çapında dağıtılmaktadır ve her sahanın özellikleri ve gereksinimleri çeşitlenmiştir. Kurita Group, yenilikçi teknolojileri takip etmek ve bilgi birikimini kıtalar arasında aktarmak için Kurita Water Industries ile yakın bir şekilde çalışmaktadır. Kurita Group’un şirket vizyonunu takip eden Kurita Jeotermal Teknoloji’nin ana hedefi, çevre dostu enerji üretimi için yeşil enerji geçişini destekleyen bu eşsiz uygulamaya değer katmaktır.

Daha fazla bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçin. En iyi özelleştirilmiş çözümü araştırmaktan memnuniyet duyarız.

Kurita Europe GmbH, Theodor-Heuss-Anlage 2, 68165 Mannheim, Almanya

Telefon: +49 621 1218 3000

E-Posta: [email protected]

Web sayfası: www.kurita.eu

Linkedin: www.linkedin.com/company/kurita

Twitter: https://twitter.com/KuritaGlobal

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC83SHDRgIxZQmBtLQKVdSlg

Alakalı haberler

Kurita, 2022 Avrupa Jeotermal Kongresi’ne gümüş sponsor olarak katıldı

EUROCORR 2022 – Kurita, jeotermal çözümler üzerine birkaç konferansla öne çıktı

Jeotermalde korozyon koruması – Kurita, 5. Uluslararası Film Oluşturucu Maddeler Konferansında

Kurita Europe, yeni Avrupa teknoloji merkezini açtı

Kurita Europe, EUROCORR 2021’de jeotermal çözümler sunuyor

Kaynak: ThinkGeoEnergy