Haberler

Nevşehir Valiliği, jeotermal yatırımlar destek protokolü imzaladı

T.C. Nevşehir Valiliği (kaynak: Valilik facebook hesabı)
Merve Uytun 22 Kas 2021

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir Valiliği arasında “Bölgeye Jeotermal Kaynaklı Yatırımların Yapılmasının Sağlanması ve Mevcut Yapılmış Olan Yatırımların Faaliyete Geçirilmesi” projesinin protokolü imzalandı.

Daha önce yaptığımız haber ile, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma ile TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) iş birliğiyle 2019 yılında başlayan projeyi bildirmiştik. KOP Bölgesindeki jeotermal kaynakların bölge ekonomisine ve kalkınmasına katkısının artırılması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında, KOP bölgesi Nevşehir ilini de kapsamaktadır.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir Valiliği arasında “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Programı” kapsamında desteklenen; 2021 Yılı “Mustafapaşa Köyünde Bulunan Jeotermal Su Kaynağının İletim ve Dağıtım Hattı Projesinin Tamamlanmasıyla, Bölgeye Jeotermal Kaynaklı Yatırımların Yapılmasının Sağlanması ve Mevcut Yapılmış Olan Yatırımların Faaliyete Geçirilmesi” projesinin protokolü Nevşehir Valisi Sn. İnci Sezer Becel ile KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından imzalandı.

Kaynak: ÜHA