Haberler

Özet Çağrısı – Alman Jeotermal Kongresi, 17-19 Ekim 2023, Essen

Almanya, Essen'deki Teknoloji Evi (kaynak: BVG)
Merve Uytun 20 Mar 2023

17-19 Ekim tarihlerinde Essen'de yapılacak olan 2023 Alman Jeotermal Kongresi için bildiri özetleri kabul edilmektedir.

Alman Jeotermal Derneği (BVG) tarafından 2023 Alman Jeotermal Kongresi (Der Geothermie Kongress 2023) için bir bildiri çağrısı yayınlandı. Kongre, 17-19 Ekim 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Essen kentindeki Haus der Technik’te gerçekleştirilecektir.

Bildiri göndermek isteyenler online formu kullanabilirler. Özetler sadece 30 Haziran 2023 tarihine kadar kabul edilecektir. Sunumlar genellikle Almanca yapılmaktadır, ancak İngilizce sunumlar da kabul edilmektedir. Kongreye kabul edilen konular hakkında daha fazla bilgi için lütfen resmi Bildiri Çağrısı web sayfasını ziyaret edin.

Bu yılki tematik çeşitlilik dikkat çekicidir: Derin jeotermal enerji (keşif, sondaj teknolojisi ve sismoloji dahil) ve orta-derin ve yüzeye yakın jeotermal enerji (örn. jeotermal yeniden kullanım, soğuk şebekeler, operasyonel planlama ve optimizasyon), enerji ve araştırma politikası ve finansman konularına ilişkin sunumlar. Vaka çalışmaları ve öğrenilen dersler de zorlu programın bir parçasıdır.

Alman Jeotermal Derneği, “Bildiri Çağrısı” ile şimdi ilgili tarafları mevcut bilimsel bulgularını DGK’da sunmaya çağırıyor. Genç bilim insanları da “Science Bar”a katılmaya davet ediliyor. Poster yarışması, jeotermal enerji konusunda lisans, yüksek lisans veya doktora tezlerini geniş bir uzman kitleye sunma fırsatı sunuyor. En iyi sunum ayrıca Bundesverband Geothermie eV’nin genç yetenek sponsorluk ödülüne layık görülecektir.

Kaynak: ThinkGeoEnergy